Prasidėjo „Druskininkų klubo“ ir Druskininkų jaunimo užimtumo centro inicijuotas paskaitų – diskusijų ciklas „Aš pats“

Jau įvyko pirmieji Druskininkų jaunimo susitikimai su asociacijos "Druskininkų klubas" prezidente Vilma Žibūdiene ir Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku.

 

 

 

 

Pirmasis susitikimas su Druskininkų jaunimu įvyko 2013 m. rugsėjo 24 d.  - paskaitos – diskusijos tema: "Viešbučių ir restoranų verslas, jo tendencijos ir aktualijos", kurios metu jaunimas turėjo puikią galimybę susipažinti su viešbučių ir restoranų verslo ypatumais, pabendrauti su Druskininkuose esančio viešbučio „Regina“ direktore, asociacijos „Druskininkų klubas“ prezidente – Vilma Žibūdiene.

Vilma Žibūdienė pasidžiaugė šių diskusijų organizavimu bei drąsiai pasiūlė jaunimui diskutuoti, klausti. Pasak V. Žibūdienės: „Aš atėjau jums ne paskaitą paskaityti, bet pasidalinti patirtimi ir kalbėtis“. 

V. Žibūdienė pradėjo nuo istorijos. Susirinkusieji išgirdo viešbučio – kaip objekto istorinę reikšmę, supažindino dalyvius su pagrindine viešbučių veikla, ypatumais. Buvo pristatyta viešbučio valdymo struktūra, bandomas kurti viešbutis su jam būdingu personalu ir veiklomis.

2013 m. spalio 22 d. organizuotas antrasis susitikimas su jaunimu. Į susitikimą buvo pakviestas „Druskininkų klubo“ valdybos narys, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Paskaitos – diskusijos tema „Politika: Profesija? Verslas? Gyvenimo būdas?“.

Kodėl apie politiką, ogi todėl, kad vienas svarbiausių visuomenės gyvenimo reiškinių, ogi todėl, kad politikos mokslai yra paklausūs ir vis daugiau ir daugiau jaunų žmonių siekia studijuoti politikos mokslus.  R. Malinauskas jaunimui pasakojo savo atėjimo į politiką istoriją. Prisiminė pirmus rinkimus, viziją ir žinoma pirmąją darbo dieną. Pasak mero, atėjus iš verslo nebuvo viskas taip paprasta.  Versle sugalvojus idėją ją imi ir įgyvendini, o valdžioje  - turi pereiti skirtingus etapus ir tik gavus pritarimą, po ilgų diskusiją pradedamas jos įgyvendinimas. Viskas užtrunka kur kas ilgiau.

Paklausus mero, kokios savybės reikalingiausios politikui, ji neabejodamas atsakė, kad, visų pirma,tai sąžiningumas, ryžtingumas ir žodžio laikymasis.

Susitikimo metu meras jaunimui pristatė ir Druskininkų bei savo darbo kadencijos rezultatus. Išsamiam pristatyme aiškiai detalizuoti veiksmai ir darbai, kurie sekė vienas paskui kitą. Informatyvus pristatymas nepaliko jokių dvejonių. Meras visą dėmesį skyrė jaunimui aktualiems dalykams ir noriai atsakinėjo į jaunimo užduotus klausimus, todėl susitikimas su meru tapo įdomia diskusija, kurios metu buvo galima dalintis mintimis ir idėjomis.

Įvykę susitikimai yra tik pradžia šios gražios iniciatyvos ir ateityje planuojami tolimesni susitikimai su jaunimu ir aktyviais „Druskininkų klubo“ nariais.