Druskininkuose skambės kariliono muzika

Druskininkų gyventojai ir kurorto svečiai jau greitai galės klausytis Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje įrengto kariliono muzikos. Tokios iniciatyvos ėmėsi asociacijos Druskininkų klubas nariai, apie savo sumanymą garsiai prabilę prieš keletą mėnesių. Neseniai susirinkę šios asociacijos nariai susitiko su elektroninės kariliono versijos kūrėju, inžinieriumi-konstruktoriumi Sauliumi Stulpinu, kuris pristatė šio muzikos instrumento galimybes ir aptarė kariliono įrengimo perspektyvas.

Kaip sakė asociacijos Druskininkų klubas prezidentė Vilma Žibūdienė, mintis dėl kariliono atsiradimo gimė greičiau, nei klubo atstovai sumanė dalyvauti savivaldybės tarybos rinkimuose. Per vienus iš tradicinių mero R. Malinausko iniciatyva organizuojamų verslo pietus Kultūros centro direktorei Rimutei Viniarskaitei pasakojant apie Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios renovaciją, Asociacijos valdybos narys Albertas Katilovskis pasiūlė bažnyčioje įrengti karilioną. „Jo idėja visiems patiko, todėl sumanėme akciją „Padovanokime Druskininkams varpų muziką“. Esu tikra, kad ši idėja bus realizuota. Juolab, kad iki šiol elektroninės varpų muzikos dar niekur nėra. O mes, druskininkiečiai, jau įpratome būti pirmi – čia atidarytas pirmasis Vandens pramogų parkas, pirmoji uždara slidinėjimo trasa. Norime, kad ir dėl kariliono mūsų neaplenktų kiti“, – sakė V. Žibūdienė, pridurdama, kad druskininkiečiai ir kurorto svečiai kariliono garsų skambesį galės išgirsti bei įvertinti Druskininkų kurorto šventės metu.
Asociacijos narių susirinkime išsamiai pristatytas kariliono projektas, gyvai buvo pademonstruotos kariliono muzikos galimybės. Alytiškis inžinierius-konstruktorius Saulius Stulpinas, jau 25-erius metus dirbantis su varpais, bokšto laikrodžiais, kurantais, sakė, kad Druskininkuose pristatytas instrumentas – tikrojo kariliono elektroninis analogas, skambantis labai šiuolaikiškai. Instrumentu galima išgauti 61 varpo garsus. „Tikras karilionas – labai brangus muzikos instrumentas, dėl to mažai kam įperkamas, o elektroninė jo versija kainuoja 100 kartų mažiau, nei tikras karilionas, – pasakojo S. Stulpinas, pridurdamas, kad elektroniniame instrumente yra 61 klavišas, juo galima groti bet kokius kūrinius, pritaikytus kariliono specifikai. – Bendraujame su kompozitoriumi Arvydu Karaška, jis yra mūsų „muzikinės smegenys“.
Kariliono garsus būtų galima išgirsti po mėnesio ar dviejų, priklausomai nuo to, kaip greitai bus surinkta lėšų jo įrengimui. Druskininkiečiai taip pat turi galimybę finansiškai prisidėti prie kariliono įrengimo.
„Mano Druskininkai“ informacija
 
Kad Druskininkai galėtų klausytis kariliono muzikos, prašome Jus prisidėti prie akcijos „Padovanokime Druskininkams varpų muziką“ ir skirti finansinę paramą šio instrumento įsigijimui. Jūsų pagalba leis ateityje kartu didžiuotis Druskininkų bažnyčios bokšte skambančia kariliono muzika.
Prisidėti prie akcijos galite, skirdami finansinę paramą arba 2 proc. savo ir šeimos narių gyventojų pajamų mokesčio pervesdami į akcijos sąskaitą Nr.LT027300010142810113. Gavėjo pavadinimas – asociacija „Druskininkų klubas“, kodas 302863204, nurodant paskirtį – parama kariliono pirkimui.
Dėkojame už Jūsų gerumą!
 
Asociacijos „Druskininkų klubas“ prezidentė Vilma Žibūdienė