Druskininkai turės savo ambasadorius

 

Populiariausias Lietuvos kurortas burs išeivijos lietuvius, savo darbais ir idėjomis norinčius prisidėti prie šviesios Druskininkų ateities kūrimo. Tai paaiškėjo lapkričio pradžioje, kai asociacija „Druskininkų klubas“ ir išeivijos lietuvių profesionalus pasaulyje vienijantis tinklas „Global Lithuanian Leaders“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

„Sveikiname Druskininkų iniciatyvą pasinaudoti tarptautine lietuvių pagalba, didinant miesto konkurencingumą, – sako Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, „Global Lithuanian Leaders“ vadovė. – Mūsų tinklas vienija gausybę iniciatyvių profesionalų, kurių dauguma jaučia didelius sentimentus Druskininkams, todėl mielai prisidėtų prie miesto gerbūvio kūrimo.“
Susitarimu įtvirtinamas „Druskininkų ambasadorių“ projektas, per kurį ir bus plėtojamas miesto bei išeivijos lietuvių bendradarbiavimas. Jau dabar savo apsisprendimą tapti miesto „ambasadoriais“ yra patvirtinęs garsus menininkas Ray Bartkus iš Niujorko, viena „Swedbank“ vadovių Švedijoje Rūta Smertinienė, aktyvi lietuvizmo puoselėtoja Floridoje (JAV) Nijolė Kupstas ir daugybė kitų žmonių.
„Labai džiaugiamės pasiektu susitarimu, – sako Vilma Žibūdienė, „Druskininkų klubo“ prezidentė. – Miestui jis svarbus tuo, kad suteikia galimybę pasinaudoti bene 700-ų Lietuvos išeivių patirtimi, gebėjimais ir pažintimis. Druskininkams tai bus didelis impulsas, pritraukiant naujus turistų srautus, investuotojus ar svarstant kurorto plėtros prioritetus.“
VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ veikia kaip bendradarbiavimo ir galimybių plėtojimo tinklas tarptautiniams profesionalams, siejantiems save su Lietuva. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros ir mokslo tarptautines pozicijas. Tinklas jungia daugiau nei 700 narių iš 45 šalių.
Asociacija „Druskininkų klubas“ yra ne pelno siekianti organizacija, vienijanti aktyviausius Druskininkų bendruomenės narius. „Druskininkų klubas“ siekia sudaryti sąlygas darniam ir dinamiškam miesto vystymuisi, remti vertę kuriančias pilietines iniciatyvas, skatinti visuomeniškumą.
 
„Mano Druskininkai“ informacija