„Druskininkų klubo“ narius subūrė Stračiūnų bendruomenės namuose organizuota šventė

 

Druskininkų krašte pastaraisiais metais duris atvėrę Bendruomenių namai tampa ne tik vietos gyventojų susiėjimų vieta, bet ir traukia autentiškų renginių pasiilgusius miestiečius. Tokius renginius čia organizuoti padeda Druskininkų vietos veiklos grupės įkurta viešoji įstaiga „Sūrūs vėjai“, vienijanti kaimo bendruomenes, ten gyvenančius menininkus, amatininkus, kaimo sodybas, verslo atstovus. „Mes siūlome įvairiausias paslaugas į Druskininkus atvykstantiems turistams, kolektyvams ir, žinoma, patiems druskininkiečiams, – sakė Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė, „Sūrūs vėjai“ vadovė. – Labai smagu, kad mūsų siūlomas paslaugas išmėgino ir asociacijos „Druskininkų klubas“ nariai, Stračiūnų bendruomenės namus pasirinkę kalėdiniam renginiui“.

„Sūrūs vėjai“ siūlo programą „Kaime švęsti gera“, kurios metu renginio dalyviams tenka atlikti smagias, su liaudies tradicijomis, maistu susijusias užduotis, mokytis liaudiškų šokių, dainų, žaidimų. Miesto žmonėms tikrai įspūdį palieka galimybė patiems melžti karvę, ragauti kaimiško pieno, pasistengti atskirti, kokios rūšies sūrio ar medaus skanauja. „Tokie renginiai padeda puoselėti tradicijas, jie – ir papildomas pajamų šaltinis kaimų bendruomenėms, dalyvaujančioms tokiose programose. Kaime gyvenantys žmonės jaučiasi reikalingi, jie gali svečiams pasiūlyti savo užaugintų ar pagamintų gėrybių, turi galimybę užsidirbti“, – pasakojo A. Jazepčikaitė-Gaidienė, pasidžiaugdama, kad bendras su aktyviuoju „Druskininkų klubu“ renginys buvo labai geras pavyzdys, kaip smagiai ir prasmingai gali bendrauti miesto ir kaimo žmonės.
„Druskininkų klubo“ nariai jau ketvirtus metus iš eilės po Kalėdinių eglučių parko įžiebimo šventės organizuoja kalėdinius renginius, pasirinkdami vis kitą vietą. Šiemet tokio renginio vieta jie pasirinko Stračiūnų bendruomenės namus. „Puikus įspūdis, kai, nuvykus, pamatai degančius fakelus, gražiai apšviestą tautodailininko T. Česnulevičiaus sukurtą vėžlį – bendruomenės simbolį, svetingus bendruomenės narius, laukiančius su dzūkiškomis vaišėmis. Tokie renginiai labai visus suartina, ta ypatinga aplinka suteikia jaukumo. Labai smagu pabendrauti su kaimo žmonėmis, kurie yra labai nuoširdūs. Sužinome, kuo jie gyvena, kas jiems rūpi, kokias paslaugas jie siūlo druskininkiečiams ir mūsų svečiams“, – sakė „Druskininkų klubo“ vadovė Vilma Žibūdienė.
Šventinę nuotaiką Stračiūnų bendruomenės namuose „Druskininkų klubo“ organizuotoje šventėje kūrė Donatas Lazauskas, Ronata ir Justinas Lapatinskas, svečius svetingai sutiko bendruomenės žmonės.
 
„Mano Druskininkai“ 
informacija