Asociacija „Druskininkų klubas“: „Mes ne tik svajojame – mes kuriame!“

2012 m. vasarą, susibūrus aktyviems druskininkiečiams, veiklą pradėjo asociacija „Druskininkų klubas“, kuri šiandien jau didžiuojasi nuveiktais darbais. Ryškiausias jų – klubo narių įsteigta mėnesinė premija vienam geriausiam „Ryto“ gimnazijos dešimtokui, vienuoliktokui ir dvyliktokui.

 

 

 

Kaip pasakojo asociacijos „Druskininkų klubas“ prezidentė Vilma Žibūdienė, mintis aktyviems druskininkiečiams susiburti į klubą brendo jau seniai, reikėjo organizacijos, kuri apjungtų verslo žmones, miesto bendruomenę ir savivaldos atstovus. „ Atrodo, gyvename mažame miestelyje, kur visi tarsi viską vieni apie kitus ir apie svarbiausius įvykius žino, tačiau vėliau paaiškėja, kad nežinome labai svarbių dalykų. Pavyzdžiui, verslo žmonės nežino apie savivaldybės numatomus projektus. Savivaldos atstovai dažnai nežino verslo bendruomenės lūkesčių“, – dalijosi mintimis V. Žibūdienė.

Savivaldybės vadovai jau keletą metų iš eilės rodė labai gražią iniciatyvą ir kartą per metus organizuodavo verslo pietus, kurių metu buvo daug diskutuojama apie viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą. Šį kartą pokalbis baigėsi konkrečiu mero siūlymu neatidėliojant suburti iniciatyviausius žmones ir iš karto pradėti konkrečią veiklą. Tąkart verslo pietų susirinkusių įvairių įmonių vadovų sprendimu, naujojo klubo vadove pasiūlyta tapti viešbučio „Regina“ direktorei V. Žibūdienei.

Tiesa, pavasarį sumanyta naujoji asociacija „Druskininkų klubas“ įregistruota tik vasaros viduryje, aktyvią veiklą pradėjo rudenį. Šiuo metu ji jungia 31 narį. Asociacijos prezidentė V. Žibūdienė akcentavo, kad „Druskininkų klubas“ – ne tik verslo, bet ir kultūros, meno, švietimo žmones vienijantis asociacija, atvira iniciatyviems ir originalių sumanymų turintiems žmonėms. Jeigu, tarkime, kuris druskininkietis pasiūlytų netikėtą idėją, kaip galima garsinti miesto vardą, prisidėti prie kurorto gerovės, „Druskininkų klubo“ nariai svarstytų galimybę prisidėti prie tokio sumanymo realizavimo.

Dažniausiai susitinka ir veiklos planus kuria klubo valdyba, kurioje gerai žinomi druskininkiečiai: V. Žibūdienė, R. Malinauskas, A. Katilovskis, V. Stašinskas, A. Skausmenis ir V. Kaubrienė. „Mums labai svarbūs Druskininkai. Svarbi jų istorija ir dabartis. Svarbi visiems – ir čia užaugusiems, ir iš kitų miestų atvykusiems gyventi. Mūsų klube nėra politikos – mes ne politikuojame, o stengiamės išsakyti geriausias idėjas, pasiūlymus, kaip padaryti Druskininkus dar gražesnius, žinomesnius, populiarinti jų vardą ne tik šalyje, bet ir užsienyje“, – klubo veikla didžiuojasi prezidentė V. Žibūdienė.

Asociacija „Druskininkų klubas“, skirtingai nuo daugelio kitų klubų, – ne tik labdaros organizacija. „Mes iš savo nario mokesčio įsteigėme labai gražų prizą – tris premijas Druskininkų gimnazistams. Vienam geriausiam mokiniui iš dešimtos – dvyliktos gimnazijos klasės kiekvieną mėnesį bus mokama 50 Lt premija. Galbūt tai ir nėra didelė suma, tačiau, manau, kad moksleiviui gauti kiekvieną mėnesį pinigų – nebloga paskata“, – pasakojo V. Žibūdienė, džiaugdamasi, kad klubo iniciatyvą labai gražiai sutiko gimnazijos direktorė.

Gimnazijos vadovai ir mokytojai labai apsidžiaugė tokia gražia asociacijos „Druskininkų klubas“ iniciatyva. „Manome, kad ja džiaugsis ir mokiniai. Stipendija turės įtakos mokymosi motyvacijai, skatins puikiai ir labai gerai besimokančius, ir tuos mokinius, kurie gabūs, bet skiria nepakankamai laiko mokslui. Šią savaitę informacija apie stipendijas pasieks visus mokinius. Jau yra parengtas asociacijos stipendijų skyrimo gimnazistams tvarkos aprašas. Jį suderinsime su asociacijos „Druskininkų klubas“ valdyba, Gimnazijos taryba, ir vasario pirmą savaitę paaiškės pirmieji pretendentai stipendijoms gauti“, – sakė „Ryto“ gimnazijos direktorė Marijona Kriščiūnaitė, pridurdama, jog šios mokymo įstaigos bendruomenė yra dėkinga asociacijos žmonėms už dėmesį mokyklai ir mokiniams bei jų darbui.

Naujai susikūrusios asociacijos „Druskininkų klubas“ nariai jau gali pasigirti ir konkrečiais darbais. Pastarojo jų susirinkimo metu aptarta idėja Druskininkus populiarinti ir šiuolaikinėmis technologijomis. Išmaniuosiuose telefonuose bus įdiegta speciali programėlė, kuria naudojantis bus prieinama visa informacija apie Druskininkus – nuo apgyvendinimo, maitinimo įstaigų, pramogų iki, tarkime, automobilių serviso ar kitų paslaugas teikiančių firmų. V. Žibūdienės žodžiais, labai svarbu, kad naująja paslauga galėtų naudotis ir smulkūs verslininkai.

Neseniai buvo organizuotas susitikimas su Kauno kolegijos Druskininkų skyriaus vadovais, kuriame vietos verslininkai išsakė savo pageidavimus dėl paklausiausių specialybių specialistų rengimo mūsų mieste. Žinoma, kurorte labai reikia gerų virėjų, kurių Kauno kolegija neruošia. „Tačiau gal čia galima parengti maisto technologus? Tuomet perspektyvūs virėjai turėtų galimybę kelti savo kvalifikaciją?“ – svarstė V. Žibūdienė.

Asociacija jau mezga kontaktus artimiausiame užsienyje, bendradarbiaujama su kolegomis iš kaimyninės Baltarusijos, ieškoma bendraminčių Lenkijoje ir Sankt Peterburge, planuojama vykti pasisemti patirties Ventspilyje, Latvijoje.

Vienas iš jauniausių asociacijos „Druskininkų klubas“ narių Artūras Skausmenis pasakojo, kad kol kas klubas žengia pirmuosius žingsnius, o jo tikslas – suvienyti žmones, kurie nori ir gali dirbti Druskininkams . „Kartu visuomet lengviau. Ne veltui ir klubo šūkis yra “Druskininkų klubas: mes ne tik svajojame – mes kuriame!” Aš esu šiame klube, nes tai yra vienas iš būdų nuveikti daugiau Druskininkų labui. Dažnai būna, kad turi tik idėją, bet galimybių jai įgyvendinti – ne, tad kartu su klubo nariais tai įmanoma įgyvendinti. Esu klube, nes esu neabejingas Druskininkams ir visuomet ieškojau ir ieškosiu galimybių, kad Druskininkuose būtų dar smagiau gyventi“, – patikino A. Skausmenis, kuriam klube patikėtos sekretoriaus pareigos.